• Odzież sportowa

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie jakiejś aktywności fizycznej. Niektóre panie zaczynają uczęszczać na zajęcia grupowe, natomiast panowie chętniej stawiają na wizyty w siłowni. Do tego dochodzą inne ćwiczenia, takie jak jazda na rowerze, bieganie, a nawet wspinaczki górskie czy szczególnie polecane starszym osobom nordic walking. Z uwagi na duże zainteresowanie sportem, producenci oferują swoim klientom szeroki wybór odzieży, której zadaniem jest zapewnienie komfortowych warunków do treningów. Możemy wymienić między innymi takie elementy garderoby jak np. bielizna termoaktywna, oddychające koszulki i krótkie spodenki, a także getry czy legginsy.

Odpowiednia bielizna termoaktywna – klucz do wygody niezależnie od pogody

Są to m.in. skarpety, majtki i szorty, a nawet spodnie, podkoszulki, czapki, rękawiczki, a także maseczki. Bielizna termoaktywna stanowi swego rodzaju bazę stroju każdego amatorskiego i profesjonalnego sportowca. Wyróżnia ją nieoceniony atut – skutecznie odprowadza wilgoć i pot. Najczęściej do jej produkcji używane są elastyczne materiały, które fantastycznie dopasowują się do sylwetki zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz zapewniają komfort. Co jeszcze wyróżnia ten rodzaj bielizny, to utrzymanie temperatury ciała nawet podczas minusowych temperatur.

Wygodne koszulki, bluzki i topy

Odzież sportowa musi zostać wykonana z odpowiednich materiałów, na przykład bawełny, która nie podrażnia skóry i gwarantuje termoregulację. Odpowiedni model koszulki, bluzki czy topu nie może również ograniczać wykonywanych podczas ćwiczeń ruchów. Jest to szczególnie ważne w wypadku treningów górnych partii ciała, np. na siłowni, a także różnego rodzaju tańców i zajęć fitness.

Getry/legginsy

W wypadku tej odzieży sportowej, kluczowe jest, by legginsy lub getry, które wybierzemy wykonane były z szybkoschnącego i oddychającego materiału. Zapewni to nieoceniony komfort podczas treningów. Zwróć również uwagę na szwy - postaw na legginsy czy getry bezszwowe lub te z zastosowaniem płaskich szwów, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych otarć.

Krótkie spodenki

Jest to obowiązkowa odzież sportowa do ćwiczeń na świeżym powietrzu latem. Krótkie spodenki damskie i męskie nie ograniczają ruchów i znakomicie sprawdzają się do uprawiania Twojej ukochanej dyscypliny również w gorące, letnie dni. Co więcej, szorty pozwalają także zachować maksymalny komfort podczas wysiłku w wypadku treningów o wysokiej intensywności w domu czy na siłowni.